علی اوج


متولد ۲۷ مرداد ۱۳۶۷
محل تولد: تهران
شروع کار: ۱۳۷۹

سال ۷۹ اولین آلبوم خود را با رضا پیشرو به اسم «وقت کثیف» از طریق کاست منتشر کرد.
او از سال ۸۰ تا ۸۵ در برگزاری میتینگ های متعدد و مسابقات و گفتگوهای هیپ هاپی در خیابان های تهران فعالیت زیادی داشت.
سال ۸۶ فعالیت حرفه ای خود را تحت لیبل «صامت» آغاز کرد و با هیچکس و پیشرو اولین ترک رسمی خود به اسم «لاشخور نباش» را منتشر نمود. پس از آن سینگل ترک هایی همچون «سنت شکن» ، «جای ما» و «سناریو بازداشت» را نیز رکورد کرد و فعالیت او تا روزهای پایانی این لیبل که در سال ۸۸ با تصمیم سروش هیچکس متوقف شد ادامه داشت. سال ۸۸ تا ۹۰ مشغول فعالیت روی مجموعه کوتاه «برگشتم» بود و در سال ۹۰ آن را منتشر نمود.
پس از آن سال ۹۱ با سینگل ترک «کلمه عبور» با همکاری پیشرو ، صادق و حصین شروع به فعالیت پر رنگ تر و حرفه ای تری کرده و وارد دوران تازه ای شد. دورانی که به گفته خودش طلایی است و از سال ۹۱ تا ۹۳ ادامه داشت و آهنگ های متعددی با محمد تی دی منتشر کرد که با استقبال بسیار خوبی از طرف مخاطبان مواجه شد از جمله سینگل ترک «جغد».
سال ۹۳ دومین مجموعه کوتاه خود به اسم «مدرسه قدیمی» را منتشر نمود که آن هم با استقبال خوب مخاطبان همراه شد.
سرانجام از سال ۹۳ تا ۹۷ دوران تازه ای را برای فعالیت حرفه ای خود با همکاری های جدیدتر و انتشار سینگل ترک های زیرزمینی (آندرگرند) و متفاوت رقم زد و توانست با فعالیت هایی که درون مایه اجتماعی و فرهنگی داشت تاثیرات تازه ای بر مخاطبان خود در زمینه هیپ هاپ داشته باشد.
علی اوج تا به امروز فعالیت های زیادی در زمینه رادیو هیپ هاپ و موزیک داشته که آرشیو آن ها به همراه تاریخ انتشار در بخش موزیک وب سایت شخصی اش به آدرس www.OwjWork.com قرار گرفته است.
عمده مجموعه فعالیت های وی حول موضوعات و محتوای «فرهنگی» ، «انگیزشی» و «اعتراضی» قرار دارد و فرهنگ سازی و القای انگیزه به خصوص به نسل جوان و اعتراض به ناهنجاری های موجود در جامعه درون مایه اکثر فعالیت های او را شکل می دهد. همچنین «اعتراض به خود» و «تغییر و شروع از خود» نیز موضوعاتی هستند که اخیرا به آن ها می پردازد و از معروف ترین آثار منتشر شده او در این زمینه می توان به آهنگ های «از خودمان شروع کنیم» و «انقلاب ۳ بعدی» اشاره نمود.
علی اوج برادر تنی «رضا پیشرو» و «امید قدر» می باشد که هر سه با این نام ها در زمینه هیپ هاپ و موسیقی زیرزمینی فعالیت دارند.